Shrunk Expand

Ve Vlčnově poprvé ochutnávali s vínem i kváskový chléb

Ve Vlčnově poprvé ochutnávali s vínem i kváskový chléb – Slovácký deník

/FOTOGALERIE/ Chléb cibulový, žitný se semínky nebo šéfův chléb společně s Chardonnay, Ryzlinkem rýnským či Rulandou šedou. Jeden z nejstarších koštů na Uherskobrodsku si ve svém už 46. ročníku připravil pro návštěvníky novinku. Vůbec poprvé mohli hosté Klubu sportu a kultury ve Vlčnově ochutnat společně s 284 vzorky vína také kváskový chléb pečlivě odservírovaný místními pekařkami.
Zdroj: https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/ve-vlcnove-poprve-ochutnavali-s-vinem-i-kvaskovy-chleb-20190406.html

Ve Vlčnově poprvé ochutnávali s vínem i kváskový chléb - Slovácký deník

„Všechny chleby kromě jednoho máme z kvásků, které mohou lidé ochutnat či zakousnout k vínu. Sama jsem začala s pečením chleba před dvěma lety. Loni jsem ukázala své zkušenosti na gastrofestivalu a letos tedy poprvé tady i s ostatními místními pekařkami,“ popsala svou cestu s kváskovým chlebem až do letošního ročníku koštu vína ve Vlčnově Markéta Mikuláštíková.

K pečení vlastních bochníků ji přitom přiměl zájem o zdravější stravování, ale i péče o syna. „Měl zdravotní potíže a při pečení vlastního chleba jsem si dokázala lépe pohlídat, jaké alergeny do něj dávám a co vynechám. Navíc se poté chuťově nedá srovnat,“ přiznala Markéta Mikuláštíková.

Hlavním bodem programu bylo však koštování vína. Mezi úspěšné pěstitele se letos zařadil také pořadatel koštu Josef Pavelčík z Vlčnova.

„Neodvažuji se považovat sám sebe za odborníka, ale posbíral jsem za dobu pěstování vína spoustu rad a nápadů, jak k vínu lépe přistupovat. Jedním z mých cílů je dokázat, že i z vlčnovských vinařství lze udělat pěkné vzorky,“ vysvětlil Josef Pavelčík. O tom, že svého cíle letos dosáhl, svědčil šampion koštu Chardonnay právě z jeho produkce.
Zdroj: https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/ve-vlcnove-poprve-ochutnavali-s-vinem-i-kvaskovy-chleb-20190406.html

Odkaz na článek zde:


Comments are closed.